Game of Thrones 1.Sezon 4.Bölüm

Game of Thrones 1

Game of Thrones 1.Sezon 4.Bölüm
Game of Thrones 1.Sezon 4.Bölüm
Game of Thrones 1. Sezon 4. Bölüm Özet | İzle – Bölüm Adı: Cripples, Basters and Broken Things (Kötürümler, P*çler ve Bozuk Şeyler)

Tyrion Kış Tepesi’nde. Bran’ın uyandığını gece nöbetçilerine gittiği sırada Jon’a gelen haberle öğrenince soluğu orada almış belli ki. Tyrion belki de 7 krallığın en zeki insanı. Bran’ın düşüşünde başka bir olay olduğunu en başında anlamıştı. Fakat tek geliş sebebi neden düştüğünü öğrenmek değil. Zaten Bran hiç bir şey hatırlamıyor. Onun geliş amacı Bran’a bir hediye vermek.

Jon Snow, gece nöbetçileri ile birlikte talim yaparken Sam adında bir ödlek, nöbetçilerden biri olmak için ekibe katılıyor. Bırakın kılıç kullanmayı, bir adamın karşısında duramayacak kadar korkak olan Sam’e acıyan Jon, ona neden burada olduğunu soruyor.

Bu sırada Khaleesi ve Drogo sonunda şehirleri Vaes Dothrak’a ulaşıyorlar. Khaleesi, Drogo ve Dothraklıları artık ailesi olarak görmeye başlamış olsa da kardeşi Viserys için tek önemli şey demir tahtı almak için kullanacağı ordu. Aslında Khaleesi için de bu işin çok önemli olduğunu Jorah’a sorduğu sorulardan anlıyoruz. Khaleesi, Dothrak ordusunun 7 krallığı yenip yenemeyeceğini öğrenmek istiyor.

Sör Jorah Mormont, zamanında Ned Stark ile aynı cephede savaşmış, fakat köle sattığı için Ned tarafından topraklarından sürülmüş biri. Şu sıralar Khaleesi’nin yanında durarak ona Dothrak’lar ile ilgili danışmanlık yapıyor. Peki Jorah neden köle satmış olabilir ki? Belki de Sör Jorah, Khaleesi’nin yanından bulundurulmak için kötü bir tercih olabilir.

Joffrey ile evlenmeyi gerçekten isteyen Sansa’nın bu isteği Joffrey’i sevdiği için mi yoksa tek amacı demir tahtta oturan bir kocaya sahip olmak mı bilemeyiz ama yardımcısı kadına sürekli eğer erkek değil de, kız oğlan doğurursa ne olacağını sorup duruyor. Joff’un ondan nefret ettiğini düşününen Sansa, kurt meselesi yüzünden de hala babası Ned’e kızgın.

Ned cephesinde ise olaylar gerçekten kızışmış durumda. Ailesindeki sorunlar yetmezmiş gibi bir de turnuva yüzünden şehirde oluşan hasarlarla uğraşan Ned, şehirdeki düzenden sorumlu asker ile konuşuyor. Asker Ned’e adam eksikliği olduğunu ve askerlere ihtiyacı olduğunu söylüyor. Bunlar olurken Ned aynı zamanda babası gibi sevdiği Jon Arryn’nin ölümü ile ilgili araştırmalar yapıyor. Ned’in Jon konusunda buldukları gerçekten de şaşırtıcı şeyler.

Kral eli turnuvasında neler oluyor? Cersie, Ned ile ne konuşuyor? Tyrion’a kılıç çekenler kimler? Jon Snow, Sam’i korumayı başarabilecek mi? bu sorular ve daha fazlası bir tık önünüzde.

  Game of Thrones – 1. sezon 4. bölüm Hd İzle
1. Sezon 4. Bölüm Basters and Broken Things Cripples Game of Thrones hd izle özet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TV8 Kızım Dizisi Ne Zaman Başlıyor? Kızım Dizisi Konusu ve Oyuncu Kadrosu
TV8 Kızım Dizisi Ne Zaman Başlıyor? Kızım Dizisi Konusu ve Oyuncu Kadrosu
Ve Survivor Şampiyonu Belli Oldu! Hayallerine Kavuşan O İsim Şampiyonluğunu Dominik'te Hayatını Kaybeden Alper'e Armağan Etti
Ve Survivor Şampiyonu Belli Oldu! Hayallerine Kavuşan O İsim Şampiyonluğunu Dominik'te Hayatını Kaybeden Alper'e Armağan Etti