Kim Milyoner Olmak İster'in Son Bölümüne Damga Vuran Soru, "Hippopotomonstrosesquippedaliophobia Nedir?

Murat Yıldırım’ın sunumu ile ATV’de yayınlanan Kim Milyoner Olmak İster son bölüme bu soru damga vurdu

Kim Milyoner Olmak İster'in Son Bölümüne Damga Vuran Soru,
Kim Milyoner Olmak İster'in Son Bölümüne Damga Vuran Soru,

Murat Yıldırım’ın sunumu ile ATV’de yayınlanan Kim Milyoner Olmak İster son bölüme bu soru damga vurdu. "Hippopotomonstrosesquippedaliophobia korkusundan muzdarip biri hangisinden korkar?" şeklindeki soru hem yarışmacıyı hem de izleyenleri şaşkına çevirdi. Uzun latince kelimelerden oluşan bu soru, önce herkes tarafından hatalı sanıldı. Ancak sorunun hatalı olmadığı ve bunun bir fobi türü olduğu anlaşıldı.

ATV ekranlarında yayınlanan ve sunuculuğunu Murat Yıldırım’ın yaptığı Kim Milyoner Olmak İster'in son bölümüne "Hippopotomonstrosesquippedaliophobia korkusundan muzdarip biri hangisinden korkar?" sorusu damga vurdu. Bu kadar uzun ve Latince kelimelerden oluşan bu soru ilk bakışta hem yarışmacıya hem de izleyenlere hatalı gibi geldi. Ancak bu ilginç soru gerçekti ve yanıtı da bir o kadar ilgi çekiciydi.

MURAT YILDIRIM TAKILMADAN OKUDU

Selçuk Yöntem’den sonra Kim Milyoner Olmak İster yarışmasının sunucu koltuğuna Murat Yıldırım oturmuştu. Murat Yıldırım, ilk günden bu tana performansı konusunda eleştiri oklarının hedefi oldu. Ancak dün akşam yarışmada sorulan "Hippopotomonstrosesquippedaliophobia korkusundan muzdarip biri hangisinden korkar?" sorusunu, Murat Yıldırım takılmadan ve kusursuz bir şekilde okudu.

BİR ÇEŞİT FOBİ

Yarışmada, yarışmacıya 60 bin liralık soru olarak sorulan "Hippopotomonstrosesquippedaliophobia korkusundan muzdarip biri hangisinden korkar?" sorusuna şaşıran yarışmacı doğru cevap için "x2" joker hakkını kullanmayı seçti. İlk hakkında 'D - Hatalı Hecelemekten' yanıtını veren yarışmacı soruya yanlış cevap vererek ikinci hakkına geçti. Yarışmacı ikinci cevap hakkında ise 'B-Uzun Kelimeler' diyerek sorunun doğru cevabını bildi.

HİPPOPTOMONSTROSESQUİPPEDALİPHOBİA NEDİR?

Bir fobi türü olan Hippopotomonstrosesquippedaliophobia, hepsi Latince olan 4 kelimenin birleşiminden oluşuyor ve Tıp dünyası literatüründe 'uzun kelimelere duyulan korku' anlamına geliyor.

Hippopotomonstrosesquippedaliophobia nedir kim milyoner olmak ister murat yıldırım uzun kelimelere duyulan korku
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TV8 Kızım Dizisi Ne Zaman Başlıyor? Kızım Dizisi Konusu ve Oyuncu Kadrosu
TV8 Kızım Dizisi Ne Zaman Başlıyor? Kızım Dizisi Konusu ve Oyuncu Kadrosu
Ve Survivor Şampiyonu Belli Oldu! Hayallerine Kavuşan O İsim Şampiyonluğunu Dominik'te Hayatını Kaybeden Alper'e Armağan Etti
Ve Survivor Şampiyonu Belli Oldu! Hayallerine Kavuşan O İsim Şampiyonluğunu Dominik'te Hayatını Kaybeden Alper'e Armağan Etti